top of page
_DSC0861.jpg

DROGA

DO LASU

OSADA PATOKI

jak do nas dojechać

Osada Patoki leży na południowym krańcu Bolimowskiego Parku Krajobrazowego, na pograniczu województw Mazowieckiego i Łódzkiego. Najwygodniejszy dojazd do Patok prowadzi od drogi krajowej nr 70  łączącej autostradę A2 z drogą ekspresową S8. 

ZJAZD z A2 - węzeł SKIERNIEWICE (kier. Skierniewice)

ZJAZD z S8 - węzeł ZAWADY (kier. Skierniewice)

Jadąc drogą krajową nr 70 dojeżdżamy do wsi Lisowola, w której skręcamy na Emilianów (za znakiem). Dalej jedziemy prosto malowniczą asfaltową drogę między polami, która kończy się przy kapliczce we wsi Emilianów. Jedziemy dalej prosto, droga zmienia się w szutrową i prowadzi do lasu. Następnie skręcamy w prawo (przy widocznym oznaczeniu czarnego szlaku rowerowego), w pierwszą leśną drogę i jedziemy cały czas prosto przez las. Mijamy po lewej stronie siedlisko, następnie droga prowadzi między lasem i polami. Dojeżdżamy do leśnego skrzyżowania z charakterystyczną kapliczka na uschniętym drzewie i skręcamy w lewo. Po kilkunastu metrach zobaczycie czarne drewniane ogrodzenie PATOKI. DOM i LAS. 

Alternatywna droga do nas prowadzi przez wieś Doleck lub Sewerynów - ale UWAGA - jest to droga wyłącznie dla samochodów z napędem 4x4 i wysokim zawieszeniem! Nasz dwudziestoletni Land Rover radzi sobie tam doskonale ale nie polecamy tej drogi nowoczesnym SUV-em :)

UWAGA: Nie ustawiajcie nawigacji na naszą pinezkę w Google Maps, bo zaprowadzi Was... do lasu. Nasza działka położona jest między dwiema leśnymi drogami i niestety dojazd wg. Google Maps jest jedynie z tej z niewłaściwej strony. 

Nasz dom nie ma adresu, ma za to współrzędne GPS:

51°55'08.9"N 20°18'53.8"E

51.919144, 20.314954

mapa Mietła próba milion2 z zaznaczonym
bottom of page